Tygří ořech – co to je a proč chutná i rybám?

Na první pohled se zdá, že tygří ořech je luštěnina, ale je to hlízovitá rostlina. Ve starověkém Egyptě byla jednou z prvních rostlin, kterou pěstovali. Vyráběly z ní koláče. Objevili ji už před 4000 lety.

V současnosti je v Evropě pěstována ve Španělsku v okolí Valencie, kde jí říkají Chufa. Využití má několik. Díky svému složení a chuti je z hlíz této rostliny vyráběn nápoj. Tento nápoj je velmi oblíbený. Nápoj z hlíz tygřího ořechu je výborným doplňkem náhrady mléka pro lidi s alergií na laktózu. Hlízy obsahují 20-36% oleje, který se úspěšně využívají při výrobě různých druhů kosmetiky (mýdlo, tělové mléko) a ve farmaceutickém průmyslu. Uvažuje se také o využití této rostliny pro výrobu bionafty.

Důvodem jeho úspěšnosti jsou složky obsažené v tomto rostlinném produktu. Tygří ořechy jsou bohaté na lysin, který je hlavním stimulantem pro krmení ryb. Samozřejmě obsahují i ​​další stimulační látky v podobě esenciálních aminokyselin jako jsou methionin, cystin, arginin a histidin. Jsou dobrým zdrojem sacharidů a škrobů tak potřebných k doplnění energie a mají výbornou nasládlou chuť. Tygří ořech je bohatý i na minerály potřebné pro ryby jako je draslík, fosfor, vápník, sodík, zinek, hořčík a stejně stopové prvky.

Tygří ořechy, přestože mají pro náš čich oproti různým jiným návnadám nevýraznou vůni, však kaprovým chemoreceptory dávají signál o velmi atraktivní potravě, což je jeden z dalších důkazů, jak dobře mají vyvinuté čichové orgány tyto ryby.

 

tigrí orechcyperus esculentus

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení